Leden 2016

2.dirka v uchu? aka. moje pocity,blolelo to?

28. ledna 2016 v 15:06 | *D* |  ostatní♥
Ahoj♥
Dneska to bude takovej "povídací" článek,nebude to žádnej TAG nebo něco takového,ale bude to vše o 2.dirce v uchu.
Už strašně dlouho jsem si chtěla nechat propíchnout 2.dirku v uchu,ale nikdy mi to rodiče nedovolili. Jednou šla sestra k doktorce,která taky dirku chtěla a naše obvodní doktorka tam měla ceduly,že propichuje uši kojencům,nebo teda spíše tam bylo: "NASTŘELENÍ NÁUŠNIC PRO KOJENCE,BEZ BOLESTNĚ 200KČ" hned jak sestra viděla ceduly zeptala se sestra na 2.dirku a mamka jí řekla jestli se zeptá tak jo. Ségra se zeptala,doktorka jí řekla,že by to šlo a,že to bude stát 100Kč (pro každou,takže dohromady 200Kč) a musíme si k tomu koupit náušnice. Asi po měsíci nás mamka objednala a v úterý 26.1. jsme šli na nastřelení. Jak to probíhalo? sedla jsem si na židli a doktorka si vzala takovou pistol do,které dala náušnici a pistol natáhla. (FUNNY STORKA: jak tam doktorka dávala tu náušnici tak jí spadla na mojí botu a asi 5min jí tam desinfikovala :DD) Pak mi doktorka fixem označila místo,já se šla podívat jestli se mi to líbí. Líbilo se mi to,takže jsem si sedla do židle,sestřička mi chytla hlavu,abych sebou necukla a namířila mi pistol k uchu. Najednou "PIC" ucítila jsem teplo a malinké štípnutí a náušnice byla v uchu :) Dlouho potom mě ucho štípalo,protože jak jí spadla ta náušnice a desinfikovala jí a já mám ekzém tak si myslím,že jsem měla něco jako "alergickou" reakci,jiak to bylo super!
---) Tady mám ještě červený ucho,lol :-DD
Určitě kdo si také nechával nastřelit 2.dirku napište mi to do komentářů :)

Ahoj!
XOXO *D*

Life hack

25. ledna 2016 v 18:58 | *D* |  Tipy a Triky
Ahoj♥
Dneska jsem si pro Vás připravila článek LIFE HACK což jsou různé tipy a tak určitě to pochopíte v průběhu :) Doufám,že se Vám článek bude líbit a jdeme na to!
---------------------
1.) Trápí vás opuchlé oči po ránu a velké kruhy pod očima?
stačí přiložit lžičku k oku,oči splasknou a nevzhledné kruhy se změnší. Pro lepší efekt si dejte lžičku na chvilku do ledničky.

2.)Nevydrží Vám Váš parfém?
stačí si na místo kam stříkáte voňavku namazat vazelínu. A voňavka vydrží déle.

3.) Jak na dlouhotrvající rtěnku?
Naneste si svoji rtěnku,poté přiložte přes ní kapesník a ještě přes ten kapesník zapudrujte,rtěnka vydrží déle a nebude se obtiskávat.

4.)Nesnášíte čekat než Vám uschnou nalakované nehty?
Nalakované nehty ponořte do misky s vodou,vyndejte a nehty jsou už skoro suché!

5.)Máte malé oči?
Pokud chcete zvětšit své oči,naneste bílou tužku na spodní vodní linku.

6.)Spěcháte a máte vybitý mobil?
Nastavte si zařázení do režimu letadlo a nechte ho nábijet. Mobil se nabije o dost rychleji.

7.)Máte vyschlou řasenku a nechcete se jí vzdát?
Do vyschlé řasenky nakapejte asi 2kapky kapek do očí a řasenku vklidu používejte dál.

Tak to jsou všechny mé tipy,pokud se Vám článek líbil a chtěli by jste 2.díl,napište mi ho a s radostí ho udělám :)

Ahoj♥

OOTD středa/20.1.

20. ledna 2016 v 16:15 | *D* |  Styl
Ahoj,dneska tu mám zase můj outfit a omlouvám se,že dnes vyšel článek trochu později,ale nějak jem nestíhala :)
---------------

_STŘEDA20.1._

na sobě mám:
šaty (hm)
štulpny (angels desing-jsou na aerobik)
silonky


OOTD/úterý 19.1.

19. ledna 2016 v 14:30 | *D*
Ahoj♥
Dneska je tu další outfit a to z úterý,jen abyste mě nahatovali,nebo tak něco tak do školy si moc nekombinuju nějak extra oblečení,protože nemám chuť a ve škole mi je fakt jedno jak vydám.

_ÚTERÝ 18.1._

na sobě mám: Tričko-terranova
ryfle-terranova
náušnice-pepco

Na tomto outfitu mám 2 možnosti a to buď zastrčený nebo ne, mě je totiž to tričko trošku větší takže si ho zastrkuji,ale podle nálady.


OOTD/ponělí 18.1.

18. ledna 2016 v 14:30 | *D*
Ahoj♥
Denska mě napadlo,že bych mohla zase udělat týdení sérii mích outfitů, jako už jsem dělala někdy v září,myslím. ( odkaz: http://timeforbeauty.blog.cz/1509/ootd) Budou to teda jen outfity na 5dní. Prostě v tom v čem chodím do školy.Fotky budou mít asi blbou kvalitu,protože to bude focené asi nejspíše ráno,nebo když už bude tma takže se za to omlouvám,ale teď už asi jdeme na to;)!
-----------------------------------------------------------------------

_PONDĚLÍ 18.1._

na sobě mám: mikina- Hm
ryfle-terranova
náušnice-pepco


Jak používat Quizlet?

11. ledna 2016 v 8:08 | *S*
Ahoj,
dneska jsem pro Vás napsala slibovaný návod na stránku Quizlet. Pokud nevíte o co jde a nečetli jste minulý článek, tak ho naleznete --> zde.
Teď už jdeme na samotný návod, jak Quizle používat.

Myslím si, že nemusím ukazovat, jak stránku Quizle vyhledávám :D, to každý určitě znáte. Takže si otevřeme stránku https://quizlet.com , nebo klikneme ---> zde. Jsme na stránce Quizlet.
1. věc, kterou musíme udělat - přihlásit se. To lze pomocí Googlu, Facebooku nebo emailu. (Na obrázku Vám vždy žlutou barvou vyznačím to, očem se právě "bavíme")Jsme přihlášeni a jdeme vytvořit kartičky. Klikneme na Cream a Study Set


Vyplníme nadpis kartiček (žlutá), termín - 1. strana kartičky (oranžová), definici - 2. strana kartičky (fialová). Karltiček můžeme mít libovolné množství.


Pokud již máme hotové všechny kartičky, které jsme chtěli udělat klikneme na tlačítko Save. - ( já mám na obrázku tlačítko Done, jselikož jsem si kartičky nepsala teď ale dala jsem jen upravit kratičky. Nicméně tlačítko vypadá stejně :) )


Teď nás bude zajímat tato lišta. Na liště jsou "nástroje" a hry k učení.


Klikneme na Flashcards (1. v zakroužkovaným)
Zobrazí se nám jedna ze zadaných kartiček. Odpovíme na ni a klikneme na ni. Tím se nám zobrazí odpověď


To by bylo k ukázce Flashcards vše. Jdeme na learn (2. zakroužkovaným)


Ve Flashcards/lear Vám naskočí buť definice, nebo termín a vy musíte doplnit 2. stranu kartičky (žluté zakroužkováníú Poté kliknete na Answer (zelené zakroužkování). Vlevo (fialová) vidíte Váš výsledek: kolik kartiček ještě zbývá, špatné odpovědi, správné odpovědi.


Po zmáčknutí tlačítka Anser se Vám objeví buť Correct/ incorect = správně (vlevo)/špatně(vpravo) -->(žlutá). Pokud je výraz špatně, tak se Vám tam objeví: co jste napsali vy a jak to mělo být (vlevo, červená). Někdy se ale může stát, že to máte dobře, jen máte jiné slovo (PC, to označí jako chybu pokud to není doslova). V tomto případě zmáčkněte - Override - I was right (vlevo, zelená) a přičte se Vám bod, jakobyste to měli dobře. po všech kartičkách se vám objeví tabulka s Vaší úspěšností.Speller 3. v zakroužkovaném


Speller Vám řekne výslovnost slovíčka a vy ho musíte vepsat do bílého obdélníku a potvrdit "entrem". Pokud jste to napsali správně, dá vám to další slovíčko. Pokud jste ale odpověděli špatně, rámeček zčervená a na chvíli se Vám ukáže správná odpověď - tu musíte znova napsat do bílého obdélníčku. na konci se vám zse objeví tabulka s Vašimi výsledky.Test (4. zakroužkované) vám vygeneruje z Vašich kartiček test.


Test je složen ze 3. částí.
1. část (zelená) - Vašim úkolem je doplnit druhou část kartičky
2. část (červená) - vyberte správnou odpověď a), b), c), d)?
3. část (fialová) - vyberte pravda nebo lež
Po vyplnění testu klikněte na Check Answers (oranžová)
zobrazí se Vám výsledek testu
Poslední dvě hry jsem Vám již vysvětlovala v minulém článku. tak doufám, že se Vám návod bude hodit. Ikdyž si myslím, že to všichni chápete i bez něj :D :D

Tak ahoj *S*
:**

Jste líni se učit ? - Typ na učení

10. ledna 2016 v 8:34 | *S*
Ahoj :)
Určitě nejsem jediná, která se nerada učí. Nemám pravdu? Tento článek ale není jen pro ty, kteří se učí neradi, ale také pro všechny ostatní, aby jim šlo učení lépe :).

Mně osobně se nejlépe učí, když si na jednu stranu malého papírku napíši výraz a na druhou stranu definici. Pak si jen přečtu, co je na papírku napsané a řeknu definici (co si myslím, že je na druhé straně). Pokud jsem správně odpověděla, tak papírek dám na stranu na novou kupičku. Pokud má odpověď byla špatné, tak papírek dám pod všechny ostatní papírky, které ještě nebyli. A takhle to dělám tak dlouho, dokud nebudou všechny papírky jen na jedné kupičce. A to na té, kam jsem dávala papírky, na které jsem odpověděla správně. Pokud tedy mám zase jen jednu kupičku, tak jí zamíchám a projedu ji ještě jednou.
--> Pokud máte na papírcích napsané třeba prvky, slovíčka z angličtiny, němčini, ruštiny, španělštiny ... tak můžete celou kupičku s papírky otočit. A učit se tak slovíčka z angličtiny do češtiny, z němčiny do češtiny, u prvků značku a podle ní odvodit název ... Nikdy přeci nevíte, jak to po Vás bude učitel požadovat :P <--


Takhle jsem se učila do teďka, ale nebavilo mě pořád stříhat papírky a psát na ně (ikdyž se s tím také učíme). Našla jsem na internetu stránku jménem Quizlet. Je to stránka, ve které již máte "předdělané" kartičky a vy si jen jen na počítači doplníte. A pak se je stačí jen naučit :D. Tato stránka Vám ale pomůže i v učení. Mimo to, že si na ní můžete otáčet kartičky stejně tak, jako ty z papíru, tak Vám stránka vygeneruje i test na základě Vašich vložených termínů a definicích. Také se můžete učit hrou. Quizlet má hry, které Vám při učení pomůžou. Jedna z ní je hra s názvem Scatter - dalo by se říct, že je to pexeso z termínů a definic, které jste na Quizlet vložili. Druhá hra se jmenuje Gravity - v ní je Vašim cílem co nejrychleji zlikvidovat asteroidy, které mají na sobě napsaný termín a Vy musíte rychle na klávesnici vyťukat definici. Tato hra mi přijde super, ale jen na zmíněné prvky a slovíčka... Protože pro zničení asteroidu musíte vyťukat do klávesnice přesné znění definice, kterou jste předtím zadali.

Doufám, že jste můj typ k učení pochopilli. Zítra vydám článkem s návodem na Quizlet, původně jsem ho chtěla dát do tohoto článku, ale netušila jsem, že bude takhle dlouhý :D
Také doufám, že Vám můj typ pomohl. Určitě budu ráda, pokud mi do komentáře napíšete, jak se učíte vy :)

Ahoj *S* :**

My necessity/winter

9. ledna 2016 v 19:55 | *D* |  My necessity/moje nutnosti
Ahoj♥
Dneska jsem se rozhodla pro článek my necessity pro zimu (neboli moje nutnosti/zima). Je to nová série tak doufám,že se bude líbit.Tento článek vždy vyjde 4x do roka na každé roční období. Ti chytřejší už asi poznali,že v tomto článku půjde o to,že napíšu moje nutnosti na zimu. atak. Doufám,že jste to pochopili a jdeme na článek! ;)
--------------------------------------------------------------------------------------


NÁPOJE♥

v zimě nejradši piju kakao nebo horkou čokoládu at taky miluju čaj višně v jogurtu,který jsem na blogu zmiňovala asi tak 100x :D

JÍDLO♥

v tomto ročním období asi nemám úplně nějakou nutnost v jídle,ale zimu mi připomínají mandarinky takže asi ty :D

KOSMETIKA♥

Jelikož mám v zimě ještě vice suchý obličej než kdy jindy tak moje nutnost je krém a to Nivea soft, který už jste na blogu určitě také postřehly :)

OBLEČENÍ♥

v zimě miluju svetry a takové ty obří šály.Bohužel sem nedám fotku šály :(
----------------------------------

Tak jo, to je vše. Do komentářů mi napiště jaké kategorie mám ještě přidat,popřípadně co mám změnit :)
Ahoj :*

XOXO *D*

Novoroční předsevzetí/téma týdne

3. ledna 2016 v 10:37 | *D* |  Téma týdne
Ahoj♥
Dneska jsem se rozhodla napsat článek na téma novoroční předsevzetí. Nejprve bych Vám chtěla popřát krásný nový rok a hodně úspěchů v něm. Předsevzetí? v jednom článku jsem Vám psala ať se na něj vyprdnete,ale myslím,že to ani tak nějak nejde jelikož novoroční předsevzetí se podle v Česku už stalo jakousi "tradicí" co mylíte? Podle mě je to něco jako Vánoční stromeček,neodmyslitelně patří k Vánocům jako předsevzetí,které prostě patří k novému roku. Já osobně si nikdy nenapíšu nebo neřeknu nějaké to předsevzetí,ale třeba by se u mě dalo počítat,že si řikám "jo tenhle rok budu cvičit a jíst zdravě a nesmím to porušit!" Ale co z toho vznikne? nakonec zdravě nejím vůbec,ale cvičení dodržuji,protože dělám aerobik a cvičit prostě potřebuji,ale necvičím někdy každý den jak jsem si řekla. Podle mě by jste si měly dávat předsevzetí,které se dá fakt splnit. Ano vím,že všechno jde když se chce ale,ale.... Snad chápete jak to myslím :) ejte si třebe předsevzetí,že se budete učit,že budete mít dobré známky,můžete třeba i to cvičení,ale ne nějaké nesmyslné hubnutí kde si dáte předsevzetí,že za 1 měsíc zhubnete 50Kg. Musíte u toho přemýšlet,protože nějaké citlivky by fakt vzalo,že nezhubli třea těch 50Kg a akorát z toho budou smutní atak. No nevím jestli tadyten článek bude nějaký srozumitelný,protože mé psací skilly už asi znáte :D
Doufám,že se ještě zastavíš na mém blogu,a ahoj! ♥

XOXO *D*

RECENZE/ Dermacol energizing hand cream black cherry

1. ledna 2016 v 10:23 | *D* |  Recenze
Ahoj♥
Dneska tu je .článek v letošním roce a upřímně jsem moc nevěděla co napsat tak jsem se rozhodla,že napíšu takovou kratší recenzi :) Všem přeji krásný nový rok 2016 a jdeme na článek :D
--------------------------------------------------------------------------------------------

Kde koupit?: asi ve všech drogeriích,jako je třeba Dm,Teta.....
Cena?: okolo 60Kč-90Kč

Tento krém je naprosto boží,určitě víte,že Dermacol má i v těchto vůní i sprcháče,které jsou taky boží. Krém je z řady Aroma rituals.Já ho používám od srpna a ještě mi nezmizel. Jupí. :D. Má 100ml a nádherně voní,ale fakt nádherně a ta vůně i dlooouho vydrží i po umytí rukou prostě BOMBA! Jinak kdo to ještě nepostřehl tak mám ten s "přívuní" černá třešen/black cherry. Na 1.pohled mě krém zaujal,protože balení mají krásné baravné a když v obchodě vydíte vyřádkované krémy jakoby seřazené jako duha tak si nemůžete vybrat :D Co se týče hydratace tak hydratuje suprově, já jelikož mám ekzém tak mám hoodně suché ruce a s tímto krémem aspoň chvíli je mám takové vláčné, jestli se to tak dá říct, no prostě vyživené.Ná zadní straně krému je napsáno,že by měl vyživovat nehty což musím potvrdit. Když máte záděru tak tento krém Vám proti ní pomůže :D (dneska mé vyjadřovací schopnosti jsou fakt na prd).

+hydratace
+dostupnost
+balení
+vůně

-cena


Doufám,že se Vám článek líbil a dejte mi vědět kdo tento krém vlastní a Váš názor na něj ;) Tak AHOJ♥
XOXO *D*